top of page

Cześć!

Nazywam się Natalia Świtalska i jestem twórcą Chatki wrażliwości

oraz osobą propagującą metodę pracy z wewnętrznym dzieckiem.

Od czego to się zaczeło?

Mam za sobą wiele lat pracy dotyczącej samorozwoju.

Taka już moja natura - zawsze lubiłam, wiedzieć więcej.

Szukałam siebie, szczęścia i wewnętrznego spokoju w wielu miejscach. W religii, astrologii, filozofii, psychologii, aktywnościach fizycznych, w innych ludziach itd. Przyznaję, że szło mi całkiem dobrze. Dzięki dyscyplinie i nieustannemu samorozwojowi z nieszczęśliwego zakompleksionej dziewczynki stałam się ogarniętą bańką szczęścia. Tak przynajmniej myślałam. Bo ta bańka pękła gdy nadszedł głęboki kryzys. Stare rany zostały tak naderwane, że toczyły się tylko krwawe łzy. I wszystko straciło sens : medytacje, ćwiczenia fizyczne i rozwojowe, codzienna rutyna wszystko przestało mieć znaczenie. Bo jaki ma sens robić cokolwiek skoro jestem tak nieszczęśliwa? Gdy nawet czas już nie potrafił przywrócić mnie do stanu pierwotnego zwróciłam się o profesjonalną pomoc. Chciałam wtedy zrozumieć co jest ze mną nie tak. Znaleźć coś realnego, co wskaże mi jak mam dalej żyć.

IMG_2938.jpg
E8CAEDC0-BC67-4220-8093-772E7175FB8B_edited.jpg

Jak jest teraz?

Na moje szczęście trafiłam na metodę pracy z wewnętrznym dzieckiem, która nauczyła mnie pracy z ciałem przez świadome uwalnianie swoich emocji.  W końcu usłyszałam swój wewnętrzny głos i zaczęłam robić to co mi od zawsze podpowiadał. Nabrałam prawdziwego poczucia własnej wartości płynącej ze mnie samej, a nie z zewnątrz. Nauczyłam się bronić samej siebie i stawiać innym granice. Przestałam dostosowywać i podporządkowywać się do innych ludzi. Zmieniłam pracę i środowisko na ludzi wspierających mnie, działających na tych samych wibracjach co ja. Przestałam stresować się i przejomować tym co myślą o mnie inni ludzie, co pozwoliło mi na swobodne wyrażanie swojego hobby.    

Moje doświadczenie

Moja wewnętrzna potrzeba zdobywania wiedzy pokierowała mnie w nurty psychologii i samorozwoju. Przegryzłam się przez wiele książek i wykładów dotyczących coachingu i samorozwoju. Pisałam pracę magisterską na temat behawioryzmu. Praktykowałam medytacje, pracę z oddechem, jogę i różnego rodzaju wizualizacje. To wszystko w połączeniu z wewnętrzną wrażliwością dało mi szeroki wachlarz postrzegania świata i siebie samej , oraz przekonać  osobiście co naprawdę działa.  

Z wykształcenia jestem nauczycielem wczesnoszkolnym, więc praca z dziećmi jest szczególnie bliska memu sercu. Z doświadczenia wiem jak opiekunowie mają ogromny wpływ na to co się dzieje w środku dziecka. Jak buzują w nich emocje, jak uczą się je rozpoznawać i jak bardzo ich nauka wyrażania wpływa na ich przyszłość. Widzę jak rodzice świadomie bądź nieświadomie przerzucają na nie swoje trudności, w zależności od wiedzy, umiejętności i bagażu emocjonalnego, który posiadają. Pracując z dziećmi nauczyłam się patrzeć na świat z ich perspektywy, dzięki czemu potrafię spojrzeć na świat oczami wewnętrznego dziecka.

Najważniesze doświadczenie płynie jednak z własnej praktyki. Sama przeszłam przez tę metodę więc znam ją od środka. Wiem co wymaga większej uwagi, na czym trzeba się koncentrować, ale przede wszystkim pomogła Mi samej więc jestem przekonana, że może pomóc i Tobie!

półka na książki
bottom of page